BIM CHALLENGE 2020

March 4, 2020

*** AKTUALIZÁCIA ***  Súťaž sa presúva a v pôvodnom termíne sa neuskutoční ! ***  O novom termíme budeme informovať akonáhle to bude možné

 

Registrácia je aj naďalej otvorená. Tento ročník je možné zapojiť sa aj nesúťažne - online, z pohodlia svojho domova. Viac info v sekcii FAQ.

 

BIM asociácia Slovensko a Stavebná fakulta STU v Bratislave v spolupráci s partnermi pripravujú už 5. ročník súťaže BIM CHALLENGE pre študentov VŠ. Podujatie sa uskutoční 27.3.2020 na Stavebnej fakulte STU v Bratislave.

 

CIEĽ SÚŤAŽE

Cieľom súťaže je podporiť BIM projektovanie na Slovensku, motivovať VŠ študentov k zvyšovaniu zručností a sprostredkovať umiestnenie týchto študentov vo firmách, ktoré podporujú inovatívne

riešenia a sú lídrami na trhu v oblasti informačného modelovania stavieb.

 

AKO PREBIEHA SÚŤAŽ?

Prihlásení študenti dostanú na mieste konania súťaže rovnaké zadanie - jednotné podklady (PD pre PSP) k objektu (rodinný dom), ktorý je nutné vymodelovať v súlade s BIM princípmi vo Vami zvolenom softvéri (Allplan, Archicad, Revit). Zadanie je koncipované tak, aby bolo zvládnuteľné na úrovni schopností študentov, takže sa nemusíte obávať. Vieme, že ste študenti a že sa ešte len učíte.

Po uplynutí stanoveného času (5h) odborná komisia vyhodnotí celkovú rozpracovanosť a kvalitu podkladov, ktoré ste odovzdali. Zameria sa najmä na konzistenciu modelu (správne napojenie konštrukcií, tvorbu výkresov z modelu, prípadné dokresľovanie 2D prvkami, atď.) a samostatne preverí kvalitu požadovaných výstupov (či majú Vaše výkresy, alebo iné dodané súčasti, všetky náležitosti uvedené v zadaní). V prípade, že všetky súčasti odovzdáte skôr, získate časovú bonifikáciu. Vaše diela po odovzdaní hodnotí odborná komisia a výhercovia získajú veľmi zaujímavé vecné ceny.

 

TERMÍNOVNÍK SÚŤAŽE - bude sa upravovať!

04.3.       Spustenie registrácie
XX.X.       Ukončenie registrácie
XX.X.       BIM CHALLENGE

 

AKO SA ZAREGISTROVAŤ?

Online - rezervačný formulár môžeš vyplniť TU

 

 V prípade otázok sa môžete obrátiť na koordinátora súťaže:

Ing. Tomáš Funtík, PhD.
funtik@bimas.sk

FAQ - Často kladené otázky

 

Otázka: Môžu sa prihlásiť študenti stredných škôl?
Odpoveď: V prípade, že je voľná kapacita na podujatí, organizátor súťaže môže udeliť výnimku a povoliť účasť aj študentovi, ktorý je v poslednom ročníku na strednej škole.

 

Otázka: Môžu sa prihlásiť slovenskí študenti zo zahraničných univerzít?
Odpoveď: Áno, môžu, podmienkou je slovenské občianstvo.

 

Otázka: Môzu sa prihlásiť zahraniční študenti?
Odpoveď: Na BIM Challenge sa môžu súťažne zapojiť len slovenskí študenti, zahraničným záujemcom však ponúkame možnosť zapojiť sa nesúťažnou formou z pohodlia svojho domova (on-line účasť). Prvých 20 prihlásených vyhodnotíme a zaradíme do nesúťažného - virtuálneho poradia. Zahraničným účastníkom nevzniká nárok na výhru.

 

Otázka: Čo znamená možnosť zapojiť sa nesúťažne?
Odpoveď: Nielen zahraničným záujemcom, ale aj tým, ktorí sa chcú len porovnať a nechcú získať hodnotné ceny ponúkame možnosť zapojiť sa nesúťažnou formou z pohodlia svojho domova (on-line účasť). Prvých 20 prihlásených vyhodnotíme a zaradíme do nesúťažného - virtuálneho poradia. Týmto účastníkom nevzniká nárok na výhru. Oznámime im, ktoré miesto by obsadili, ak by prišli na súťaž.

 

Otázka: Ako sa prihlásim na súťaž, alebo iba na online účasť?
Odpoveď: Prihlasuje sa prostredníctvom toho istého registračného linku, kde pri otázke "Prídeš si to vyskúšať naživo, alebo nesúťažne - online formou?" vyberiete vhodnú odpoveď.

 

Otázka: Bude počas súťaže prestávka na jedlo?
Odpoveď: Nie, prestávky budú iba individuálne, pitný režim vo forme minerálnej vody a obed formou snacku (bageta, wrap) zabezpečíme.

 

Otázka: Na akých počítačoch sa pracuje?
Odpoveď: Pracuje sa na vlastných počítačoch.

 

Otázka: Je prípusné mať nainštalovanú šablónu, ktorú mám z firmy, kde brigádujem?
Odpoveď: Áno, je možné používať akúkoľvek šablónu.

 

Otázka: Môžem sa zúčastniť súťaže s cracknutou verziou softvéru?
Odpoveď: Nie.

 

Otázka: Môžem si priniesť vlastný stolový PC?
Odpoveď: Áno, prosím informujte nás vopred, aby sme vyčlenili dostatok pracovného priestoru.

 

Otázka: Môžem si priniesť vlastný monitor k notebooku?
Odpoveď: Áno, prosím informujte nás vopred, aby sme vyčlenili dostatok pracovného priestoru. K dispozícii bude však pre každého súťažiaceho externý monitor s pripojením VGA. Ak na notebooku nemáte zásuvku na VGA, odporúčame Vám, prineste si redukciu.

 

Otázka: V akej forme dostanem podkaldy?
Odpoveď: Súťažiaci dostanú podklady prostredníctvom cloud prostredia CDE - Trimble Connect. Toto prostredie bude zároveň miestom odovzdania. Viac informácií ohľadom registrácie a prístupu dostanú študenti e-mailom.

 

Otázka: Ako kontrolujete model, ktorý odovzdám?
Odpoveď: Model otvárame v tom softvérí, v ktorom študent pracoval a kontrolujeme ho na základe natívneho formátu.

 

Otázka: Akú časť bodov tvoria výkresy?
Odpoveď: Za výkresovú časť, v ideálnom prípade, môžete získať maximálne 40% bodov. Ak však nie sú výkresy derivované z modelu, nesplnili ste zadanie a Váš projekt sa neposudzuje.

 

Otázka: Akú časť tvorí model?
Odpoveď: Za model, v ideálnom prípade, môžete získať maximálne 60% bodov.

 

Otázka: Koľko bodov je reálne získať?
Odpoveď: Najlepší študent získal v roku 2018 spolu 197 bodov z 250, čo je 79% (115 za model a 82 za výkresovú časť). Na tretie miesto by Vám stačilo 66% bodov. Pre porovnanie, víťaz ročníka 2017 získal 88%, na tretie miesto by Vám stačilo 64% bodov a dokonca v roku 2016 by ste brali bronz s 56%.

 

Otázka: Kto hodnotí projekty a kto určuje koľko bodov získam?
Odpoveď: Porota sa skladá z viacerých členov - zástupcov z praxe, rozdelených v zmysle hodnotiacich kritérií na dve skupiny. Výkresovú časť kontrolujú odborníci s dlhoročnou praxou na pozícii HIP (hlavný inžinier projektu), ktorí spravidla nemusia mať žiadnu skúsenosť s BIM. Kvalitu modelu hodnotia skúsení BIM experti, ktorí na základe kontroly odovzdaného modelu (v natívnom formáte) vypĺňajú hodnotiaci formulár. Nakoľko chceme zabezpečiť transparentnosť celého procesu a rovnomerné hodnotenie, výsledné bodové hodnotenie je pri prvých piatich pozíciách krížovo kontrolované a odsúhlasované celou porotou. Hodnotiteľ teda musí pred komisiou obhájiť bodové hodnotenie.

 

Otázka: Kedy sa dozviem výsledky?
Odpoveď: Ihneď po odovzdaní zasadá porota, ktorá potrebuje na vyhodnotenie cca 2 hodiny. Výsledky sa dozviete na slávnostnom odovzdávaní cien spojenom s pohostením, v čase medzi 16-17:00. Miesto a presný čas ešte potvrdíme.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Neprehliadnite

BIM CHALLENGE 2020

March 4, 2020

1/1
Please reload

Najnovšie články

March 4, 2020

November 4, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook BIM asociácia Slovensko
  • YouTube BIM asociácia Slovensko
FOUNDING MEMBERS
MEMBERS
CADStudio_Arkance_logo_transition_hor.pn
Tekla-A-Trimble-Solution-Vertical-Color-
IDO Hutny projekt.png
Dronity_bim_logo_fix.png
STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.
STRABAG s.r.o.
LOGO BEELI.jpg
DE bez podkladu.png
PaRELI Logo.png
logo_dpb_vyska.png
Morocz tacovsky biele bez pozadia.png
JANELE - LOGO_edited.png
LUCRON_bez pozadia.png
logo-doprastav.jpg
Systemair.png
eurovia logo bez pozadia.png
wienerberger bez pozadia.png
semmelrock bez pozadia.png
Lansky logo bez pozadia.png
logo_ingos_priehladne.png
zssk.png
ABOUT US

​BIM association Slovakia associates subjects that are actively interested in the Building Information Modeling and that are involved in the implementation of BIM in  the construction industry.

CONTACT

BIM asociácia Slovensko
Ul. 29. augusta 36/C
811 09 Bratislava

TEL.: +421910 955 539

E-MAIL: bim@bimas.sk

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon