Príručky ALLPLAN: Všetko o BIMe prehľadne na jednom mieste

July 6, 2017

Spoločnosť Allplan patrí k predným spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú implementáciou BIM, poradenstvom, podporou, ale aj osvetou. Pre tieto účely pripravili odborníci spoločnosti Allplan prehľadné príručky, ich cieľom je sprístupniť užívateľom BIM, jeho základné princípy a na konkrétnych projektoch ukázať, ako funguje a aké výhody prináša. Aktuálne Allplan ponúka na preštudovanie štyri nové príručky: BIM User Guide, BIM Management Guide, BIM Office Implementation Guide a BIM Project.

 

 

BIM User Guide je príručka, ktorá otvára tému BIM, a je určená všetkým užívateľom, ktorí sa chcú zrozumiteľnou formou dozvedieť, čo presne je Building Information Modeling. Záujemcovia  dostanú všetky dôležité informácie o základných princípoch a filozofii metodiky BIM.

Príručka BIM Management Guide ponúka na preštudovanie materiály, ktoré oslovia predovšetkým manažérov, ktorí sa zaujímajú o integráciu BIMu do svojich projektov, a chcú sa zoznámiť s jeho výhodami a prínosmi. Ako kľúčový aspekt BIMu je tu akcentovaná predovšetkým schopnosť konkurovať v medzinárodnom prostredí.

BIM Office Implementation Guide sa venuje pridanej hodnote BIMu, ktorú demonštruje na príklade projekčnej kancelárie. Táto príručka upozorňuje na to, že  už veľa zadávateľov vyžaduje BIM pre verejné zákazky, pričom niekoľko štátov už vytvorilo aj príslušné zákonné predpisy pre tieto zákazky.

BIM Project Guide se zaoberá konkrétnym nasadením a uvedením BIM do praxe a ukazuje, ako a prečo úspešne presadiť použitie BIM. Rovnako tu nájdete praktické odporúčania, ktorá sa týkajú výmeny dát, definície zodpovedností či nastavenia kontinuity spolupráce všetkých zúčastnených.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Neprehliadnite

BIM CHALLENGE 2020

March 4, 2020

1/1
Please reload

Najnovšie články

March 4, 2020

November 4, 2019

Please reload

Archív
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook BIM asociácia Slovensko
  • YouTube BIM asociácia Slovensko
FOUNDING MEMBERS
MEMBERS
CADStudio_Arkance_logo_transition_hor.pn
Tekla-A-Trimble-Solution-Vertical-Color-
IDO Hutny projekt.png
Morocz tacovsky biele bez pozadia.png
STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.
STRABAG s.r.o.
LOGO BEELI.jpg
DE bez podkladu.png
PaRELI Logo.png
JANELE - LOGO_edited.png
Valbek prodex.PNG
LUCRON_bez pozadia.png
logo-doprastav.jpg
Systemair.png
eurovia logo bez pozadia.png
Dronity_bim_logo_fix.png
logo_dpb_vyska.png
wienerberger bez pozadia.png
semmelrock bez pozadia.png
Lansky logo bez pozadia.png
logo_ingos_priehladne.png
zssk.png
Colas.png
ABOUT US

​BIM association Slovakia associates subjects that are actively interested in the Building Information Modeling and that are involved in the implementation of BIM in  the construction industry.

CONTACT

BIM asociácia Slovensko
Ul. 29. augusta 36/C
811 09 Bratislava

TEL.: +421910 955 539

E-MAIL: bim@bimas.sk

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon